Додаткові матеріали

АВТОР
ХТО ВОНА
Олександра Миколаївна Стрельникова
Олександра Миколаївна Стрельникова - автор ряду дихальних вправ для боротьби з хворобами дихальних шляхів, серцево-судинної системи, неврозами, діабет і багатьма іншими. Володарка патенту "Спосіб лікування хвороб, пов'язаних з втратою голосу".
Народилася О.М.Стрельнікова в Росії в 1912 році. Вона була оперною співачкою. Свою систему дихальних вправ розробила разом зі своєю мамою Олександрою Северівною Стрельниковою, яка  була викладачкою співу.
У матері і дочки Стрельникових займався багато хто з прославлених співаків і акторів (до її допомоги за різних часів  зверталися Людмила Касаткіна, Андрій Миронов, Алла Пугачова, Максим Штраух, Лариса Голубкіна та багато інших). Відгуки були такі вражаючі, що Олександра Миколаївна зважилася подати документи  для отримання патенту на дихальну гімнастику. Він був їй виданий під назвою: «Спосіб лікування хвороб, пов'язаних з втратою голосу». Але трапилося це через півстоліття, у 1972 р.

Спрямованість
Основні принципи
Цитати від автора
Дихальна гімнастика Стрельникової - комплекс вправ дихальної системи, заснований на форсованому вдиху через ніс. Одними з переваг цієї методики є її доступність і простота.
Методика допомагає позбутися серцево-судинних захворювань, неврозів, надмірної ваги, хвороб статевої сфери. Гімнастика за  методикою Стрельникової активізує імунну систему людини, сприяє подоланню стресових станів, позбавлення від надмірної ваги. Метод є ефективним додатковим засобом при лікуванні тривалих хронічних захворювань. Таке дихання дає гарні результати при лікуванні дітей і підлітків, які страждають сколіозами: ліквідується сутулість, а тіло робиться більш гнучким і пластичним.

.
Якщо слідувати основним принципам, то вдих і видих за цією методикою, треба робити тоді, коли рухи, які передбачені в цьому комплексі, ускладнюють пропоновану в цей момент форму дихання. Наприклад, вправа на стиск грудної клітини (нахиляємось вперед, руки зводимо перед грудьми та ін) – вдих. А при її розширенні, мається на увазі, грудної клітини (випрямлюємося після нахилу, розводимо в сторони руки), навпаки – видих.
Вдих робити треба через ніс, причому проявляючи всю свою емоційність і артистизм. Сама авторка методу, рекомендувала уявити стан «принюхування». Ніби людина почула запах диму або гару і стала принюхуватися. Як ще кажуть – шмигати носом. Причому, висловлювати треба в цей момент здивування, жах або захоплення.
Ще один принцип Стрельнікової в дихальній гімнастиці – при вдиху рот має бути закритий. Але губи треба стискати не сильно. Вони повинні бути трохи розслабленими. При вдиху не можна напружувати лицьові м’язи, випинати живіт, плечі піднімати або розправляти грудну клітку.

Видихається повітря через рот. При цьому губи розтискаються природно і довільно. Виходу повітря не повинно нічого заважати. Частота вдихів за хвилину, приблизно 60 – 72 рази. При диханні повинно враження створюватися, як ніби шину накачуємо.
Починати можна мінімум з двох таких вдихів – видихів. Кількість їх виростати повинно в геометричній прогресії: 2 – 4. Далі: 8 – 16 – 32 і т. д. Спочатку вправи робимо до того моменту, коли відчуємо дискомфорт. З метою профілактики можна робити дану дихальну гімнастику і один раз в день.

«Будучи молодой певицей, я потеряла голос. И мама стала для меня искать способ его восстановить. Так постепенно была изобретена гимнастика».



ОЗДОРОВЧА ТЕХНОЛОГІЯ. МЕТОД «КЛЮЧ» ХАСАЯ АЛІЄВА
АВТОР
ХТО ВІН


Назва технології
Спрямованість
Основні принципи
Цитати від автора
Метод Ключа заснований на здатності мозку розслаблятися при отриманні результату і напружуватися при його пошуку.
Принцип підбору за критерієм індивідуальної відповідності, ідея-рефлекторні прийоми, знімають стрес автоматично і дають бажаний результат незалежно від початкового настрою.
«Хочешь научиться летать? Это очень просто.
В огне выбора между материальными и духовными ценностями развивается человек, пока не найдет баланс – залог его будущего – чистоплотность.
Метод «Ключ» дозволяє:
– зберігати ясність розуму і впевненість в собі у відповідальних ситуаціях;
– включати додаткові резерви для рішення складних проблем;
– швидко відновлювати сили після розумових та фізичних навантажень;
– скорочувати кількість сну за рахунок підвищення його якості;
– контролювати страх, біль, долати психологічні бар'єри;
– знаходити контакт з «проблемними» співрозмовниками;
– ясніше усвідомлювати свої цілі і швидше їх досягати;
– розкривати творчі здібності;
– підвищувати швидкість навчання та адаптації в нових умовах.
Людина підбирає собі найбільш легкі і комфортні дії з найпростіших вправ комплексу - Синхрогимнастики, заснованої на синхроннизации рухів з поточним внутрішнім станом.
Человек устроен так, что ни одно чувство у него не может быть полным, если оно не разделено.
«Ключ» – найважливіший інструмент для життя. Людина, яка керує енергією стресу, – це людина майбутнього. Сьогодні людиною майбутнього може стати кожен з вас!
Метод "Ключ" Хасая Алієва вправи включають у себе кілька комплексів прийомів. Перші допомагають для розкріпачення, зняття блоків, скутості. Другі служать інструментом для викликання особливого стан – «режиму саморегуляції», релаксації, абсолютного спокою, нірвани.
Люди с открытыми сердцами, даже делая ошибки, идут правильной дорогой.

За допомогою цього методу можливе керування своїм психо-фізіологічним станом, подолання внутрішніх бар'єрів. Відновлення, лікування, зцілення від недуг за допомогою включення аптеки організму, зняття стресу і, звичайно, зростання творчого потенціалу, підключення до розв'язуваних проблем ресурсів організму, психіки!
Хороший поступок даже маленький, полезен для всего мира.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Оздоровчі системи